loading ...
loading ...

Przegląd portfolio to unikalna okazja aby zaprezentować i omówić własne zdjęcia z kuratorami Eastreet – Joanną Kinowską i Tomaszem Kulbowskim, a także z doświadczonymi specjalistami – Zbyszkiem Kordysem i Bartkiem Molgą.

21.10.2017, godz. 18:00
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Dzięki przeglądowi możesz otrzymać cenne wskazówki dotyczące własnego portfolio czy realizowanego projektu, poszerzyć wiedzę dotyczącą procesu tworzenia i prezentacji fotografii dokumentalnej, wymienić uwagi i pomysły. Każdy uczestnik ma do dyspozycji 20 minut i może wybrać dwoje kuratorów (z czworga dostępnych). Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie podstawowych informacji o sobie i materiale do konsultacji. Prosimy także o wybór dwojga preferowanych kuratorów. Czas każdej sesji jest ograniczony, więc prosimy wziąć pod uwagę, że nie możemy zagwarantować spotkania ze wszystkimi wybranymi kuratorami, ale dołożymy starań, aby tak się stało. Skontaktujemy się z wybranymi do przeglądu osobami do 2 października. Dokładny plan godzinowy zostanie udostępniony wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom co najmniej tydzień przed przeglądem. Prosimy o punktualność.

Przegląd portfolio jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy do 29 września.

Formularz zgłoszeniowy

[contactformgen id=12]

 

Recenzenci

Joanna Kinowska – historyk sztuki specjalizujący się w fotografii. Niezależna kuratorka wystaw fotograficznych. Przez wiele lat pracowała w Dziale Edukacji Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki. Wykładowca Akademii Fotografii. Redaktorka prowadząca Miejsce Fotografii, autorka tekstów o fotografii, współpracuje z “Digital Camera Polska” i fotopolis.pl. Joanna wymyśliła kiedyś miejsce fotografii, bo brakowało w internecie przestrzeni do myślenia nad fotografią. Teraz opiekuje się autentycznym i realnym miejscem fotografii w SDK. Złego słowa nie powie, ale zmotywuje, doradzi, popchnie w dobrym kierunku. Kuratorka projektu Eastreet.

Zbyszek Kordys – fotograf, edukator. Od lat związany z fotografią, uczył się jej od czołowych polskich twórców fotografii modowej i reklamowej. Współpracował z takimi czasopismami jak „Viva”, „Gala” czy „Zwierciadło” oraz licznymi warszawskimi i dolnośląskimi agencjami reklamowymi. Specjalizuje się w kompleksowym przygotowaniu produkcji wystaw. Prowadzi laboratorium PrintShop1923 i uczy jak się robi zdjęcia. Zbyszek jest specjalistą od postprodukcji fotografii. Powie Wam jak naświetlać i wywoływać, skanować itd., czyli jak wykonać zdjęcie i co potem z nim zrobić, żeby je potem pokazać innym.

Tomasz Kulbowski – od kilkunastu lat zajmuje się dokumentem i fotografią uliczną, a także fotograficzną dokumentacją wydarzeń i realizacji artystycznych. Jest pomysłodawcą i jednym z kuratorów projektu Eastreet, a także członkiem kolektywu Un-Posed, zrzeszającego polskich fotografów ulicznych. Popularyzuje fotografię uliczną i dokumentalną, prowadząc autorskie warsztaty w różnych krajach.

Bartek Molga – fotograf, fotoedytor. Pracował w ogólnopolskich tytułach, takich jak “Gazeta Wyborcza”, “Newsweek Polska”, “Dziennik Polska Świat”, “Rzeczpospolita”. Obecnie związany z wydawnictwem “Czerwone i Czarne” oraz prasą komercyjną. Bartek uczy jak najlepiej jest przeglądać i wybierać zdjęcia, jak obiektywnie decydować o tym, co zachować, a co odrzucić. Molga.eu

Back To Top