loading ...
loading ...

Warsztaty fotoedycji z WorkshopX
Prowadzenie: Aleksander Bochenek i Grzegorz Ostręga
12 lipca 2015 / Lublin

WorkshopX - documentary photography workshops

OPIS WARSZTATÓW

Często najtrudniejszą częścią pracy fotografa jest nie samo robienie zdjęć, ale ich późniejsze wykorzystanie. Umiejętność spojrzenia na swoje kadry okiem zewnętrznego obserwatora – czyli oddzielenia ich od własnych emocji oraz treści obecnych tylko w naszych głowach – i wybrania spośród nich odpowiednich obrazów jest prawdziwą sztuką. W wielu przypadkach, wprowadzenie w projekt fotograficzny bezstronnej narracji, która uczyni z niego opowieść atrakcyjną dla odbiorcy, nie jest możliwe bez udziału edytora. Odpowiednia edycja jest podstawą dalszego powodzenia każdego materiału fotograficznego.

Spotkanie edycyjne, jakie w ramach otwarcia wystawy Eastreet 3 poprowadzą edytorzy workshopx Aleksander Bochenek i Grzegorz Ostręga, przeznaczone jest dla fotografów aktywnie pracujących nad projektami fotograficznymi.

Czas trwania: 4h

W celu maksymalnego wykorzystania czasu zajęć, liczba uczestników jest ograniczona do 7 osób: trzech ze zgłoszonymi projektami, oraz czterech wolnych słuchaczy.

Po krótkim wstępie teoretycznym, wybrani uczestnicy zaprezentują zgłoszone materiały fotograficzne, które następnie będą edytowane pod okiem prowadzących, przy udziale całej grupy. Projekty najbardziej kompletne mają szansę zakończyć się edycją finalną. W przypadku materiałów w realizacji, prowadzący zaproponują edycję częściową, wraz ze wskazówkami co do dalszego kierunku ich prowadzenia.

Zgłoszenia, zawierające propozycje projektów do edycji, należy nadsyłać za pomocą poniższego formularza.

Do edycji zostaną wybrane trzy najlepsze zgłoszenia. Pozostałe osoby zostaną zaproszone do udziału jako wolni słuchacze.

Zakwalifikowane osoby otrzymają potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach do dnia 16 czerwca 2015.

TERMIN WARSZTATÓW: niedziela 12 lipca 2015, godz. 12:00-16:00
TERMIN ZGŁOSZEŃ: 15 czerwca 2015
UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY

 

O WORKSHOPX

workshopx to przedsięwzięcie, które zrodziło się z fascynacji fotografią dokumentalną. Zainicjowane przez dwóch pasjonatów: Aleksandra Bochenka i Grzegorza Ostręgę jako seria warsztatów poświęconych fotoedycji, szybko poszerzyło się o kolejne wydarzenia: tematyczne warsztaty i spotkania z różnymi twórcami wizualnymi, wystawy fotograficzne, pokazy filmów dokumentalnych oraz wizyty w inspirujących miejscach.

www.workshopx.org

 

NABÓR ZAKOŃCZONY

 


 

 

Blok edukacyjny został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin.

Lublin

 

Partner of the education programme: Centre for Culture in Lublin
Partner programu edukacyjnego: Centrum Kultury w Lublinie

CK

Back To Top